Edició Osona i Ripollès

Tria la teva edició predeterminada

Edició Vallès Oriental

Roda lliura els seus premis literaris

Va ser, un any més, en el marc de les Jornades Miquel Martí i Pol, de qui s’ha commemorat el setè aniversari de la seva mort.

  • El 9 Nou
  • 15/11/2010 | 16:58
  • 0

Roda de Ter va celebrar les Jornades Miquel Martí i Pol del 10 al 14 de novembre, coincidint amb les dates de la mort del poeta. Com cada any, l’acte que va tancar les jornades va ser el lliurament del premis literaris que es va fer el diumenge al migdia a la Porxada de Can Planoles.

L’acte va comptar amb l’assistència de l’alcalde de Roda de Ter, Antoni Llach, la regidora de Cultura, Francesca Costa, la cap del servei de coordinació Bibiotecària de la Diputació de Barcelona, Marta Cano i Vers, i Montserrat Sans, vídua de Miquel Martí i Pol.

L’escriptor Emili Teixidor va excusar la seva assistència. Dins l’acte del lliurament dels Premis literaris 2010 també es va fer la presentació de les publicacions dels projectes guanyadors del Premi a Projectes Pedagògics Emili Teixidor 2008 i 2009, a càrrec del Dr. Francesc Codina, degà de la Facultat d’Educació de la
Universitat de Vic.

PREMIS LITERARIS 2010
Al finalitzar l’acte d’entrega dels Premis Literaris 2010, es va fer la tradicional fotografia amb tots els premiats.

· 26è Premi de Poesia Miquel Martí i Pol
El jurat atorga el premi al recull Natana, amb el pseudònim Cal·lerió, presentat per Josep Fàbrega i Selva de Calders.

· 7è Premi a projectes pedagògics Emili Teixidor
El jurat acorda declarar desert el premi.

· 21è Premi de Narració Intanfil i Juvenil
El jurat del premi Narració Infantil i Juvenil dels Premis Literaris de Roda de Ter ha escollit els següents guanyadors:

PRIMERA CATEGORIA.
Declarada DESERTA.

SEGONA CATEGORIA.
El jurat ha considerat els següents guanyadors:
La narració GUANYADORA de la segona categoria ha estat “L’oboè trist” amb el pseudònim “Ulleres”, que correspon a Adrià Sanglas i Ocaña, de 6è de Primària de l’Escola Mare de Déu del Sòl del Pont.
La narració FINALISTA de la segona categoria ha estat “El pallasso que no feia riure” amb el pseudònim “Orbi 3000”, que correspon Iman Azzouz, de 6è de Primària de l’Escola Mare de Déu del Sòl del Pont.

TERCERA CATEGORIA.
El jurat ha considerat els següents guanyadors:
La narració GUANYADORA de la tercera categoria ha estat “Tirant endavant” amb el pseudònim “Sweety”, que correspon a Helena Aulet i Pla, de 2n d’ESO de l’Escola Casals Gràcia de Manlleu.
La narració FINALISTA de la tercera categoria ha estat “Ulls closos” amb el pseudònim “Tristor”, que correspon a Ivet Zwatnko i Pou, de 1r. d’Eso de l’Escola Casals Gràcia de Manlleu.

QUARTA CATEGORIA.
El jurat ha considerat els següents guanyadors:
La narració GUANYADORA de la quarta categoria ha estat “Pànic” amb el pseudònim “Meiga”, que correspon a Clàudia Isern i Blasco, de 4t d’ESO, del Col·legi Pare Coll de Vic.
La narració FINALISTA de la quarta categoria ha estat considerada deserta.

CINQUENA CATEGORIA.
El jurat ha considerat els següents guanyadors:
La narració GUANYADORA de la cinquena categoria ha estat “Temps fugit” amb el pseudònim “Història”, que correspon a Raquel Sánchez i Serra de 1r de Batxillerat de l’Escola la Salle de Manlleu.
La narració FINALISTA de la cinquena categoria ha estat “El Fènix” amb el pseudònim “Pandora”, que correspon a Marta Vivet i Montagut, de 1r. de Batxillerat de l’Escola la Salle de Manlleu.

Per tancar l’acte, l’actor Jordi Bosch i el rapsode Ramon Martí i Pol (germà del poeta) van recitar poemes de Miquel Martí i Pol.

Comentaris

Els comentaris estan tancats.

Digues la teva

Fes-nos arribar suggeriments, notícies, esmenes...

Esmenes
Fotografies
Cartes al director
Altres
Puja un fitxer

El formulari s'ha enviat correctament. Moltes gràcies.