Edició Osona i Ripollès

Tria la teva edició predeterminada

Edició Vallès Oriental

Gol o falta?

El gol anul·lat al Girona contra el Voltregà planteja el dubte sobre el criteri en les boles altes i en aixecar l’estic

Empat a tres al marcador. Últims 30 segons. David Gelmà recupera una bola pel Girona i surt al contraatac. Supera la defensa voltreganesa i remata acrobàticament, aixecant i picant la bola, molt elevada, de dalt cap a baix. La bola entra a 12 segons pel final.

Després d’un primer moment d’incertesa els àrbitres, Antonio Gómez i Alberto López, anul·len el gol considerant que la bola s’ha jugat massa amunt. Està ben anul·lat? El criteri és clar? La bola era alta?

El dubte està servit.

Què hi diu el reglament?

Les normes de joc de la FIRS en parlen en dos punts de l’article 18. Al punt 1.1.2 d’aquest article es deixa clar que l’estic no es pot aixecar per sobre de l’espatlla, excepte si un jugador està rematant cap a porteria contrària. Però per acabar de complicar-ho especifica que és una acció vàlida sempre i quan no posi en perill la integritat física d’algun dels jugadors de la pista, adversaris o companys d’equip.

Article 18.1 del reglament

Article 18 – Punt 1.1.2

El punt 2.2 de les normes de joc també en parla. Especifica que durant el partit, la bola no podrà ser elevada a més d’1,5 metres d’altura.

Article 18 - Punt 2.2

Article 18 – Punt 2.2

Comentaris

Encara no hi ha comentaris en aquesta entrada.

    {{ comment.usuari }}
    {{ comment.data }}
    Comentari pendent d'aprovació

    {{ comment.text }}


Fer un comentari

Comentant com a {{ acting_as }}.

{{ success }}

Per a fer un comentari has d'estar identificat com a usuari.
Entra o registra't

Digues la teva

Fes-nos arribar suggeriments, notícies, esmenes...

Esmenes
Fotografies
Cartes al director
Altres
Puja un fitxer

El formulari s'ha enviat correctament. Moltes gràcies.