QUIOSC DIGITAL BUTLLETINS

Es consolida el descens de participació al Vallès Oriental amb dades de les 6 de la tarda

La davallada es mou entre 4 i 7 punts percentuals a la majoria de poblacions

La participació manté la tendència a la baixa al Vallès Oriental amb les xifres de les 6 de la tarda respecte les dades dels comicis del passat 28 d’abril. Cal tenir present, però, que els registres en aquestes eleccions van ser més alts de l’habitual.

El descens és generalitzat i es mou entre els 4 i els 7 punts de diferència en la majoria de poblacions, tot i que hi ha algunes excepcions. Amb les darreres dades més actualitzades, només Fogars de Montclús té ara més participació que en les darreres eleccions. La diferència, però, és d’un sol punt. Els quatre municipis que a les 2 de la tarda tenien més participació que l’abril, a les 6 ja quedaven per sota.

A Granollers, han votat a les 6 de la tarda un 61% del cens. Són uns 4,3 punts menys que en les eleccions de l’abril (65,68%). A Mollet, el descens és molt similar. Fins a les 6 de la tarda d’aquest diumenge, han votat el 60,95% del cens. A l’abril, ho havia fet el 65,57%.

14h18h
MunicipiCens10N (%)28-A (%)10N (%)28-A (%)
Aiguafreda201341,4349,5063,3970,75
L’Ametlla del Vallès642540,5941,8360,9567,81
Bigues i Riells702940,9643,4758,5064,28
Caldes de Montbui1326243,7745,1261,9366,18
Campins41341,6549,7560,0571,89
Canovelles1069839,2639,0758,6160,26
Cànoves i Samalús239041,2147.3862,6868,04
Cardedeu1354143,3246,1364,1568,32
Figaró848
45,6440,7464,5071,85
Fogars de Montclús34940,1141,3663,3262,32
Les Franqueses1413738,6943,1058,2263,84
La Garriga1234740,4843,3663,3767,52
Granollers4392642,2345,8761,3865,68
Gualba110342,9749,1763,5569,54
La Llagosta974142,1446,6660,6764,05
Lliçà d’Amunt1196539,9742.6160,2564,29
Lliçà de Vall518143,3947,4863,1370,30
Llinars del Vallès750043,3746,2461,2865,02
Martorelles382642,1146,3060,0967,35
Mollet del Vallès3715742,9747,0160,9565,57
Montmeló677043,0044,6663,5966,03
Montornès del Vallès1169240,9745,0259,6065,09
Montseny27240,4439,7861,0363,87
Parets del Vallès1434340,2143,5361,7065,50
La Roca del Vallès813338,4042,6160,7966,95
Sant A. de Vilamajor467942,8146,4761,1964,78
Sant Celoni1294341,7843,9760,4965,63
Sant Esteve de P.202646,15
48,3166,3971,60
Sant Feliu de Codines464037,6941,0856,4961,89
Sant Fost de C.692546,5742,34
60,4263,44
Sant Pere de Vilamajor344342,4949,3962,1869,91
Sta. Eulàlia de Ronçana568739,6339,1658,6264,73
Santa M. de Martorelles69343,5849,7868,4068,60
Sta M. de Palautordera697944,6347,4564,1168,26
Tagamanent24139,4244,6462,2463,09
Vallgorguina209343,7246,4461,9266,70
Vallromanes186941,0943,9561,4865,65
Vilalba Sasserra53540,7543,4558,6963,19
Vilanova del Vallès394144,4646,3863,0065,35
MOIANÈS
Castellcir54239,8547,3261,6268,76
Castellterçol195637,7841,7260,0263,23
Granera6651,5250,7560,6167,16
Sant Quirze Safaja46743,0442,3964,2462,61

LA PREGUNTA

El primer ministre francès hauria de dimitir pels disturbis al país?

En aquesta enquesta han votat 492 persones.